Gruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem

č. zájezdu: 453552/133
od33 800,-/osoba
Gruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolená

Gruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem

Země: Gruzie


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Březen

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis

Gruzie se v posledních letech objevuje v hledáčku cestovatelů a turistů stále častěji. Stala se oblíbeným cílem díky panenské přírodě, jedinečné kultuře i mimořádné pohostinnosti místních obyvatel. Většina návštěvníků však do této kouzelné země cestuje pouze v letních měsících, což je trochu škoda. Zkuste s námi objevit i další kouzlo Gruzie, čarovnou zimu. V rámci našich lyžařských programů vám nabízíme možnost si vybrat mezi dvěma kavkazskými lokalitami – Svanetií na severozápadě Gruzie a rozlehlým moderním lyžařským centrem Gudauri severně od Tbilisi.

Cílem tohoto zájezdu je lyžařské středisko Gudauri v těsné blízkosti majestátního pětitisícového vrcholu Kazbek. Leží na východní výspě vysokého Centrálního Kavkazu, pouhých 120 km od gruzínské metropole Tbilisi. Bylo vybudováno již za dob sovětské nadvlády, ale teprve před několika lety se proměnilo v rozlehlé a velmi příjemné lyžařské středisko.

Lyžařský pobyt si zpestříme několika dny poznávacího programu. Dopřejeme si vycházku po mimořádně okouzlujícím centru starého Tbilisi a zrelaxujeme se v místních sulfamorových termálních koupelích. Jeden den uskutečníme celodenní výlet do Kachetie, nejznámější gruzínské vinařské oblasti, a kromě ochutnávky vyhlášeného vína navštívíme také klášter Bodbe, kde je pochována patronka gruzínského křesťanství sv. Nino. 

Naše smysly bude po celou dobu pobytu v Gruzii těšit i vyhlášená gruzínská kuchyně. Ochutnáme například vynikající pečený baklažán, placky chačapuri plněné ovčím sýrem, chinkali se směsí masa a cibule, saláty z čerstvé zeleniny i různé druhy domácích sladkostí.

Přečtěte si článek Ruch a pohostinnost gruzínských uliček - o krásách a zajímavostech Gruzie, jehož autorem je Petr Novotný, ředitel CK Adventura.


Ubytování a stravování:

V Gudauri bude ubytování zajištěno v rodinném penzionu včetně polopenze. V Tbilisi v hotelu *** se snídaní a večeři si dopřejeme v některé z místních restaurací, každý podle své chuti.


Velikost skupiny:

8–15 účastníků.


Poznámka:

Lyžařské středisko Gudauri disponuje asi 57 km lyžařských tratí, sedmi moderními sedačkovými lanovkami a čtyřmi menšími vleky.

Program zájezdu

1–2. den

Letecky Praha–Tbilisi, přílet druhý den v brzkých ranních hodinách, transfer do Gudauri, ubytování,  celodenní lyžování. 

3.–5. den

Celodenní lyžovánív horském středisku Gudauri; možnost fakultativního výletu do městečka Kazbegi s pěším výletem ke klášteru Cminda Sameba, efektně položeného přímo v úbočí dominantního bývalého vulkánu Kazbek (5033 m), nyní nazývaného gruzínsky Mkin­vartsveri.

6.–7. den

V dopoledních hodinách přesun do TbilisiUnesco – prohlídka krásného historického centra, procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, náměstí Svobody a výstup k pevnosti Narikala, pro zájemce návštěva sirných termálních lázní. Druhý den celodenní výlet do Kachetie – vinice v Telianské dolině, nejlepší vinařské oblasti Gruzie, návštěva vinařství v Kvareli a samozřejmě ochutnávka vína; významný klášter Bodbe; večerní návrat zpět do Tbilisi.

8. den

Letecky zpět do Prahy

Gruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

Gruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii

Gruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii

Země: Gruzie

Typ: Aktivní dovolená

Termíny: Březen

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 453553/133
polopenze
letecky
od33 800,-/osoba
  Hotel Gardenia

  Hotel Gardenia

  Země: Itálie

  Destinace: Lombardie

  Středisko: Bormio

  Typ: Lyžařské zájezdy

  Termíny: Listopad - Duben

  Délka pobytu: 6 dnů

  č. zájezdu: 487305/123
  polopenze
  vlastní doprava
  od7 800,-/osoba
   Hotel Le Blanc

   Hotel Le Blanc

   Země: Itálie

   Středisko: Monte Bondone

   Typ: Lyžařské zájezdy

   Termíny: Prosinec - Březen

   Délka pobytu: 4 až 8 dnů

   č. zájezdu: 486970/123
   polopenze
   vlastní doprava
   od2 070,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Lyžování v Rakousku

    Vyrazte lyžovat do Rakouska - umíme poradit

    Lyžování Itálie

    Všechny zimní střediska Itálie s autobusovou i vlastní dopravou, se skipasem i bez skipasu

    Itálie je země, kde je lyžování pravým rájem. Nádherné slunečné počasí, skvělé jídlo a celkově vynikající apress ski je pravým rájem pro tu jedinečnou zimní dovolenou.

    Lyžování Slovensko

    Vyrazte na lyže do Vysokých nebo Nízkých Tater!

    Aktuálně

    5.3.2024

    Tipy na březnové a dubnové lyžování

    Aktuálně nabízíme 2 apartmánové domy blízko ledovce Kitzsteinhorn se slevami nyní více než 40%. Poslední volné termíny, neváhejte s rezervací!

    27.2.2024

    Velikonoční lyžování

    Vyrazte zalyžovat si přes Velikonoce. Nepotřebujete si brát žádnou dovolenou!

    9.2.2024

    Denní přejezdy u lyžařských zájezdů

    Nechcete se trmácet přes noc a ráno "rozbití" jít na sjezdovku? Vyzkoušejte denní přejezdy. Lyžujte vyspaní a odpočatí. Denní přejezd je skvělá volba.

    RSS, více aktualit

    Novinky E-mailem

    Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


    zpracováním os. údajů