Gruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii

č. zájezdu: 453553/133
od33 800,-/osoba
Gruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolená

Gruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii

Země: Gruzie


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Březen

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis

Gruzie se v posledních letech objevuje v hledáčku cestovatelů a turistů stále častěji. Stala se oblíbeným cílem díky panenské přírodě, jedinečné kultuře i mimořádné pohostinnosti místních obyvatel. Většina návštěvníků však do této kouzelné země cestuje pouze v letních měsících, což je trochu škoda. Zkuste s námi objevit i další kouzlo Gruzie, čarovnou zimu. V rámci našich lyžařských programů vám nabízíme možnost si vybrat mezi dvěma kavkazskými lokalitami – Svanetií na severozápadě Gruzie, jež se právem pyšní pověstí nekrásnější oblasti Kavkazu, a rozlehlým moderním lyžařským centrem Gudauri severně od Tbilisi.

Cílem tohoto zájezdu je oblast Svanetie v sa­motném srdci Centrálního Kavkazu, obklopená pětitisícovými a čtyřtisícovými horskými hřebeny a přístupná pouze jedinou silnicí podél divoké řeky Inguri. Ve stínu překrásné hory Ušba zde leží horské středisko Mestie, jež je po staletí centrem kdysi nedostupné stověžaté oblasti Horní Svanetie Unesco, proslulé svými tradičními obrannými věžemi. Nedaleko Mestie, v blízkosti majestátní ledové pyramidy Tetnuldi (4858 m) se nachází stejnoj­menné moderní lyžařské středisko, které se společně s dalším lyžařským areálem Hatsvali stane cílem našeho lyžařského programu. Obě centra jsou z Mestie dostupná pouze terénním vozem, takže každý den je spojen s krátkým dobrodružným putováním. Odměnou nám budou neopakovatelné výhledy na pětitisícovou hradbu kavkazských vrcholů. Za dobré viditelnosti spatříme v dálce i samotný Elbrus (5642 m).    

Pokud byste byli už lyžováním zmoženi, nabízíme vám možnost fakultativní návštěvy asi nejkrásnější skupiny horských opevněných vesnic Ušguli Unesco(2150 m). Vesničky leží doslova na dosah pětitisícové Šcha­ry – nejvyšší hory Gruzie (5193 m), přičemž samotná cesta terénním autem po zasněžené silnici přes dvoutisícové sedlo a úzkým kaňonem řeky Inguri je velkým zážitkem.

Zcela neopakovatelná je pověstná gruzínská pohostinnost a gastronomie. Každý den se stoly prohýbají pod mísami pečeného baklažánu, chačapuri plněného ovčím sýrem, chinkali se směsí masa i cibule, salátů z čerstvé zeleniny a různých druhů domácích sladkostí. Ochutnáme i pověstné víno z Kachetie či vynikající domácí koňak.

Na závěr cesty si vydechneme v příjemném městě Kutaisi, které se rozprostírá v subtropech pod horami na svazích nad řekou Rioni. Prohlédneme si nejkrásnější gruzínskou katedrálu i nejstarší gruzínské kláštery, posedíme ve stylové bohémské restauraci a dárky v podobě sýrů a sladké čurčely nakoupíme v rozlehlé městské tržnici.


Velikost skupiny:

6–16 účastníků.


Poznámka:

Lyžařské středisko Tetnuldi disponuje téměř 20 km lyžařských tratí, 5 moderními sedačkovými lanovkami a celkovým převýšením 1550 m (1600 – 3165m). Lyžařské středisko Hatsvali disponuje 5 sjez­dovkami, 4 moderními sedačkovými lanovkami a celkovým převýšením téměř 1000 m (1428 – 2348m).

Program zájezdu

1.–2. den:

Letecky Praha–Kutaisi, přesun mikrobusem kaňoněm řeky Inguri až do srdce Horní SvanetieUnescostarobylého horského střediska Mestie, ubytování na 5 noci v penzionu.

3.–6. den:

Celodenní lyžování v horském středisku Tet­nuldi a Hutsvali, v odpoledních hodinách si pak stihnete prohlédnout i Muzem svanetské historie a etnografie, večer pak navštívit autentické vystoupení místní folkorní skupiny, ochutnat kvalitní gruzínská vína nebo shlédnout místní film v komorním kinu.

7.–8. den:

Návrat ze Svanetie do Kutaisi, příjezd v odpoledních hodinách, podvečerní a dopolední procházka po městě, prohlídka historického centra, katedrála BagratiUnescoz 11. st., atraktivní rozlehlá tržnice. Druhý den výlet k proslulým kláštěrům Gelati Unesco a Motsameta; návrat letecky zpět do Prahy.

Gruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolenáGruzie – lyžování na Kavkaze ve Svanetii - Aktivní dovolená

Podobné zájezdy

Gruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem

Gruzie – lyžování na Kavkaze pod Kazbekem

Země: Gruzie

Typ: Aktivní dovolená

Termíny: Březen

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 453552/133
polopenze
letecky
od33 800,-/osoba
  Lyžování v Dolomitech s odpočinkem v termálech a výletem do Švýcarska

  Lyžování v Dolomitech s odpočinkem v termálech a výletem do…

  Země: Itálie

  Ubytování: Lyžování v Dolomitech

  Typ: Pobytové zájezdy

  Termíny: Březen

  Délka pobytu: 8 dnů

  č. zájezdu: 489960/105
  polopenze
  autobusem
  od34 990,-/osoba
   Hotel Alpenkrone

   Hotel Alpenkrone

   Země: Rakousko

   Typ: Lyžařské zájezdy

   Termíny: Červen - Září

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 488407/14
   polopenze
   vlastní doprava
   od10 390,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Lyžování v Rakousku

    Vyrazte lyžovat do Rakouska - umíme poradit

    Lyžování Itálie

    Všechny zimní střediska Itálie s autobusovou i vlastní dopravou, se skipasem i bez skipasu

    Itálie je země, kde je lyžování pravým rájem. Nádherné slunečné počasí, skvělé jídlo a celkově vynikající apress ski je pravým rájem pro tu jedinečnou zimní dovolenou.

    Lyžování Slovensko

    Vyrazte na lyže do Vysokých nebo Nízkých Tater!

    Aktuálně

    5.3.2024

    Tipy na březnové a dubnové lyžování

    Aktuálně nabízíme 2 apartmánové domy blízko ledovce Kitzsteinhorn se slevami nyní více než 40%. Poslední volné termíny, neváhejte s rezervací!

    27.2.2024

    Velikonoční lyžování

    Vyrazte zalyžovat si přes Velikonoce. Nepotřebujete si brát žádnou dovolenou!

    9.2.2024

    Denní přejezdy u lyžařských zájezdů

    Nechcete se trmácet přes noc a ráno "rozbití" jít na sjezdovku? Vyzkoušejte denní přejezdy. Lyžujte vyspaní a odpočatí. Denní přejezd je skvělá volba.

    RSS, více aktualit

    Novinky E-mailem

    Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


    zpracováním os. údajů