Mont Blanc Express a Ženevské jezero

č. zájezdu: 412100/5
od10 790,-/osoba
Last minute
Mont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdy

Mont Blanc Express a Ženevské jezero

Země: Švýcarsko


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Lyžařské zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 4 dny


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem do Švýcarska. Zastávka u Rýnských vodopádů, které mají nejmohutnější průtok v Evropě. Rýn o šířce 150 metrů se řítí do hloubky 23 metrů. Na vyhlídce se dostanete do bezprostřední blízkosti vodopádů. Po prohlídce průjezd Švýcarskem. Po sjezdu k Ženevskému jezeru se autobus vyšplhá do Leysin na slunné terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Martigny v údolí Rhony. Nástup do Mont Blanc Expressu, který již více než 100 let spojuje švýcarské Martigny s francouzským Chamonix. V panoramatickém vagonu si vychutnáte průjezd divokými soutěskami, malebnými horskými vesničkami a vše je korunováno výhledy na nejvyšší alpský masiv Mont Blanc. Jízda dlouhá 38 km trvá 90 minut, z toho 18 km ve Švýcarsku a 20 km ve Francii. Vlak cestou střídá napájení z trolejí i kolejí, hranici v Le Chatelard se vymění švýcarský strojvůdce za francouzského. V Chamonix přestup na ozubnicovou železnici. Červený vlak uvedený do provozu v roce 1909 vystoupá během 20 minut až do stanice Montenvers (1913 m n.m.). Z vyhlídkové plošiny je krásný pohled na severní stranu masivu Grandes Jorasses a ledovec Mer de Glace – největší francouzský ledovec. Poté sjedete gondolovou lanovkou nad ledovec Mer de Glace a po schodech sestoupíte až k ledovci. Při návštěvě Ledovcové jeskyně se dostanete přímo do nitra ledovce. Po návratu zpět gondolovou lanovkou projdete kolem legendárního hotelu Montenvers k stálé expozici Glaciorium zabývající se výzkumem ledovců. Před odjezdem navštívíte také muzeum horských krystalů Galerie des Cristaux. Návrat ozubnicovou železnicí do Chamonix a prohlídka populárního horského střediska. Odjezd autobusem přes průsmyk Col de la Forclaz zpět do Švýcarska. Při počátku výjezdu do Leysin se v plné kráse zaskví hrad Aigle uprostřed vinic. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd přes Martigny a průsmykem Col de la Forclaz až do Le Chatelard. Zde začíná dobrodružství nazvané Verticalp. Během necelé hodiny vyjedete ke koruně hráze přehrady Emosson (1965 m n.m.). Nejdříve 700 výškových metrů pozemní lanovkou, která překonává stoupání až 87%. Dokonalé výhledy umožní prosklená střecha. Poté vyhlídkovým panoramatickým vláčkem po horizontále až k úpatí přehradní hráze. Vláček s rozchodem pouhých 600 milimetrů jede po horizontále nad hlubokou propastí, projíždí několika tunely a vlevo se otvírají výhledy na masiv Mont Blanc. Nakonec přestoupíte na další pozemní lanovku a vyjedete 140 výškových metrů na korunu přehradní hráze. Široký rozhled na okolní čtyřtisícovky, hluboká údolí a malebně položené přehradní jezero korunuje masiv Mont Blancu. Až si dostatečně vychutnáte rozhled, vrátíte se lanovkami a vláčkem dolů k autobusu. Odjezd do Aigle v údolí Rhony. Z Aigle jízda vlakem do vinařského Lutry na břehu Ženevského jezera. Nejdříve vlak těsně míjí mohutný vodní hrad Chillon u Ženevského jezera. Poté vlak projíždí terasovými vinicemi Lavaux, oblast patří mezi světová dědictví UNESCO. Po výstupu z vlaku v Lutry procházka úzkými uličkami a nádhernou pobřežní promenádou. Z Lutry lodní výlet po Ženevském jezeře až do luxusního Montreux, z lodi opět pohledy na vinice Lavaux, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Prohlídka Montreux a procházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux ke středověkému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.

4. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

„Mezinárodní“ express je vlastně vyhlídkový vlak mezi švýcarským Martigny a francouzským Chamonix. Už cestou je za okny vidět sněhobílý Mont Blanc – nejvyšší hora Alp. Červenou zubačkou vyjedete ze Chamonix až k ledovci Mer de Glace. Další den prožijete zážitkový výjezd dvěma lanovkami a jedním vláčkem k horské přehradě Emosson, vlakem projedete vinicemi Lavaux, poplujete lodí po Ženevském jezeře a poznáte pobřežní promenádu z Montreux k vodnímu hradu Chillon. Teď už jen neodolat lákavé nabídce.

rychly_prehled

4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tamjízda Mont Blanc Expressem na trase Martigny-Chamonix, ozubnicovou železnicí Chamonix-Montenvers a gondolovou lanovkou k ledovci Mer de Glace v ceně zájezdu2 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***v ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)

Počet dní

4denní zájezd s denním přejezdem

strucna_trasa

Leysin;46.343899, 7.012228Martig­ny;46.109982, 7.072506Chamo­nix;45.923858, 6.863033Monten­vers;45.931755, 6.917525Mer de Glace;Mer de GlaceChatelar­d;46.061872, 6.958259přehrada Emosson;46.067869, 6.935714Aigle;46­.316772, 6.963764Lutry;46­.501218, 6.684054Ženevské jezero;46.500969, 6.683842Montre­ux;46.431654, 6.913129hrad Chillon;46.414450, 6.927482

Cena zahrnuje

 • 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV)
 • vstup do relaxačního centra s bazénem v hotelu
 • cestu originál Mont Blanc Expressem na trase Martigny-Chamonix
 • ozubnicovou železnici Chamonix-Montenvers
 • gondolovou lanovku k ledovci Mer de Glace
 • vstupy Ledovcová jeskyně
 • Glaciorium a Galerie des Cristaux
 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění.

Nutná hotovost s sebou

55 CHF (lanovky a loď).

Mont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdyMont Blanc Express a Ženevské jezero - Lyžařské zájezdy

Doprava

 • N1 – Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň (garantovaná odjezdová místa – platí u všech zájezdů a termínů) – bez příplatku!
 • N2 – Ústí n. L., Teplice, Bílina, Most, Louny, Slaný, Kladno, Chomutov, Ostrov n. O., K. Vary – příplatek 400 Kč
 • N3 – Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Poděbrady, Kolín – příplatek 400 Kč
 • N4 – České Budějovice, Vodňany, Písek, Tábor – příplatek 400 Kč
 • N5 – Liberec, Jablonec, Turnov,Mladá Boleslav – příplatek 400 Kč
 • N6 – Cheb, Sokolov, Mariánské Lázně – příplatek 400 Kč
 • N7 – Klatovy, Domažlice – příplatek 400 Kč
 • N8 – Brno, Jihlava – příplatek 400 Kč

  Důležitá poznámka:

  Svozy N2 – N8 jsou garantovány při minimálním počtu 4 osob a více než 31 dní před odjezdem!

Svoz u autobusových zájezdů

N1 a nebo na trase zájezdu je bez příplatku.
N2–9 je za příplatek 400 Kč není-li u dané destinace uvedeno jinak.

Svoz u leteckých zájezdů

N2–9 za příplatek 500 Kč na osobu, není-li u dané destinace v ceníku uvedeno jinak.

Aktuálně

23.1.2022

Aktuální podmínky ve Francii

s účinností od 24. 1. 2022 se ve Francii zpřísní pravidla pro přístup ke službám, kde byl doposud vyžadován pass sanitaire (vybraná ubytování, restaurace, sportovní aktivity včetně lanovek v lyžařských střediscích, muzea, divadla, kina atd.) pro osoby starší 16 let.

21.1.2022

Itálie a Rakousko - aktuální podmínky

od 1. 2. 2022 se v Itálii a v Rakousku zkracuje (i pro cizince) platnost Green Passu na 180 dní!

19.1.2022

Cestovní pojištění a koronavirus

UNIQA pojišťovna hradí náklady na léčbu onemocnění COVID-19 v zahraničí a storno z důvodu onemocnění COVID-19 již v základním pojištění bez nutnosti se připojišťovat. Podle aktuálních VPP2020 pojišťovna hradí náklady na léčbu onemocnění COVID-19 ve všech zemích světa, pokud pro vycestování do dané země neplatí zákazy nebo nedoporučení z jiných důvodů (země označené černou barvou). V základní sazbě pojištění je krytá karanténa pozitivních osob, které nevyžadují lékařskou péči. Ubytování je hrazeno do max. limitu 2500 Kč/den a celkem do limitu 30000 Kč/os. Po ukončení karantény je hrazena repatriace (návrat) do ČR. Kromě základního pojištění pojišťovna nabízí připojištění COVID-19 (obecně PANDEMIE), které se v zahraničí vztahuje na osoby, u kterých se COVID-19 neprokázal (jsou negativní), ale byla na ně uvalena prostá karanténa. Pojistné krytí v připojištění je do limitů podle zvolené sazby.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů