Švýcarské železniční dobrodružství 2

č. zájezdu: 436490/5
od12 990,-/osoba
Last minute
Švýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdy

Švýcarské železniční dobrodružství 2

Země: Švýcarsko


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Lyžařské zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem a Švýcarskem do oblasti Bernských Alp. Mezi Thunským a Brienzským jezerem leží mondénní světoznámé lázně Interlaken. Zde se po průjezdu kolem tyrkysového Brienzského jezera prvně otevře pohled na věhlasnou trojici horských velikánů Jungfrau, Eiger a Mönch. Po prohlídce Interlaken odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. Nad městečkem je známý vodopád padající z vysoké terasy. Výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí z Kleine Scheidegg do Grindelwaldu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Prohlídka horského střediska, kterému kromě Eigeru dominují i další vrcholy Schreckhorn a Wetterhorn. Odjezd zpět do Interlaken a podél modrého Thunského jezera do údolí Simmental. Po přejezdu průsmykem Col des Mosses výjezd do Leysin na nádherné horské terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Sjezd ozubnicovou železnicí z horského Leysin do Aigle, v závěru se otevře nádherný letecký pohled na hrad Aigle. Vycházka k hradu Aigle obklopenému vinicemi. Odjezd do luxusního Montreux u Ženevského jezera. Z Montreux populárním „zlatým“ vlakem GoldenPass Panoramic až do Gstaadu. Vlak s panoramatickými vagony šplhá ze subtropického klimatu Ženevského jezera, cestou se otvírají neustále nové pohledy na jezero a městečka mezi vinicemi. Po projetí tunelu u Jamanu se rázem ocitne ze subtropického klimatu v alpinském prostředí Pays-d’Enhaut. Současně opouští frankofonní Švýcarsko a ocitá se v německy mluvícím. Za okny se střídají malebná horská panoramata a rázovité horské vesničky s dominantními kostelíky. Prohlídka lázeňského Gstaadu, kde často trávil volno anglický princ Charles. Po prohlídce nástup do čekajícího autobusu a odjezd do městečka Gruyeres, které se rozkládá pod stejnojmenným mohutným hradem. Procházka malebnými uličkami historického jádra. Odjezd k Ženevskému jezeru, jízda po dálnici nad jezerem skýtá mnoho krásných výhledů. Z Aigle potom silnice stoupá až do hotelu v Leysin. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Vevey, krátká prohlídka mondénního města u Ženevského jezera, na promenádě známá socha Charlese Chaplina. Odjezd do Blonay mezi vinicemi nad Ženevským jezerem. Z Blonay jízda parním vlakem s historickými vagony do železničního muzea Chamby, cestou přejezd obloukovitě zahnutého kamenného viaduktu a časté výhledy na Ženevské jezero. Vlak před zánikem zachránil spolek švýcarských nadšenců, kteří ve volných chvílích zajišťují jeho provoz. Příjezd vlakem do unikátního muzea historických lokomotiv a vagonů, mnoho exponátů je v originálním provozuschopném stavu. Po prohlídce muzea a občerstvení jízda parním vlakem zpět do Blonay. Autobusem odjezd k Ženevskému jezeru a po břehu až do Aigle. Z Aigle vlakem do horského střediska Les Diablerets pod stejnojmenným masivem. Vlak šplhá zpětnými tunely a přes vysoké viadukty s výhledy. Procházka horským střediskem a odjezd do hotelu v Leysin. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do vinařského Lutry na břehu Ženevského jezera, procházka úzkými uličkami a nádhernou pobřežní promenádou. Lodní výlet po Ženevském jezeře až do Montreux, z lodi nádherné pohledy na oblast Lavaux s terasovými vinicemi patřící mezi světové dědictví UNESCO, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Z Montreux ozubnicovou železnicí na Rochers de Naye (2045 m n.m.), vlak šplhá hodinu strmě od jezera až na vrchol. Z vrcholu panoramatický rozhled na švýcarské a francouzské Alpy a rozlehlé Ženevské jezero. Ve Svištím ráji můžete pozorovat 14 druhů svišťů. Sjezd ozubnicovou železnicí zpět do Montreux. Po návratu procházka po Montreux s luxusními hotely. Město bývalo místem častého pobytu skupiny Queen, proto na promenádě stojí socha Freddieho Mercuryho. Vycházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux až k mohutnému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.

6. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

Nádherných železničních tratí je ve Švýcarsku při přepočtu na velikost země nejvíce v Evropě. Proto jsme vypracovali pokračování Švýcarského železničního dobrodružství. Projedete světoznámou zubačkou pod vrcholy Eiger, Jungfrau a Mönch, zlatým panoramatickým expresem překonáte hory nad Ženevským jezerem a zubačkou vyšplháte na vyhlídkovou horu Rochers de Naye. Třešničkou na dortu je jízda historickým parním vlakem nad Ženevským jezerem. A celé to rámuje spousta nádherně položených švýcarských městeček.

rychly_prehled

6denní poznávací zájezd přímo nabitý železničními zážitky3 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***v ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)

Počet dní

6denní zájezd

strucna_trasa

Leysin;46.343899, 7.012228hrad Aigle;46.315070, 6.976653Montre­ux;46.431654, 6.913129Gstaad;46­.475561, 7.284103Gruye­res;46.577507, 7.067404Vevey;46­.462917, 6.840829Chamby;46­.465257, 6.896136Les Diablerets;46­.351367, 7.154119Lutry;46­.502034, 6.684029Rochers de Naye;46.431706, 6.979326hrad Chillon;46.414450, 6.927482Inter­laken;46.686497, 7.861434Kleine Scheidegg;46.585067, 7.960185Grindel­wald;46.624841, 8.042489

Poznámka

NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte výhodnou slevu pro 3. a 4. osobu na pokoji ve výši 2.500,–Kč/os.!!!

pojmenovani_za­rizeni4

Pokoj pro 4 osoby

pojmenovani_za­rizeni5

Pokoj pro 2 osoby

Cena zahrnuje

 • 3 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV)
 • vstup do relaxačního centra s bazénem v hotelu
 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění.

Nutná hotovost s sebou

168 CHF.

cena_poznamka

Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák, Beroun, Brno a Jihlava bez příplatku.

Švýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 2 - Poznávací zájezdy

Doprava

 • N1 – Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň (garantovaná odjezdová místa – platí u všech zájezdů a termínů) – bez příplatku!
 • N2 – Ústí n. L., Teplice, Bílina, Most, Louny, Slaný, Kladno, Chomutov, Ostrov n. O., K. Vary – příplatek 400 Kč
 • N3 – Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Poděbrady, Kolín – příplatek 400 Kč
 • N4 – České Budějovice, Vodňany, Písek, Tábor – příplatek 400 Kč
 • N5 – Liberec, Jablonec, Turnov,Mladá Boleslav – příplatek 400 Kč
 • N6 – Cheb, Sokolov, Mariánské Lázně – příplatek 400 Kč
 • N7 – Klatovy, Domažlice – příplatek 400 Kč
 • N8 – Brno, Jihlava – příplatek 400 Kč

  Důležitá poznámka:

  Svozy N2 – N8 jsou garantovány při minimálním počtu 4 osob a více než 31 dní před odjezdem!

Svoz u autobusových zájezdů

N1 a nebo na trase zájezdu je bez příplatku.
N2–9 je za příplatek 400 Kč není-li u dané destinace uvedeno jinak.

Svoz u leteckých zájezdů

N2–9 za příplatek 500 Kč na osobu, není-li u dané destinace v ceníku uvedeno jinak.

Aktuálně

23.1.2022

Aktuální podmínky ve Francii

s účinností od 24. 1. 2022 se ve Francii zpřísní pravidla pro přístup ke službám, kde byl doposud vyžadován pass sanitaire (vybraná ubytování, restaurace, sportovní aktivity včetně lanovek v lyžařských střediscích, muzea, divadla, kina atd.) pro osoby starší 16 let.

21.1.2022

Itálie a Rakousko - aktuální podmínky

od 1. 2. 2022 se v Itálii a v Rakousku zkracuje (i pro cizince) platnost Green Passu na 180 dní!

19.1.2022

Cestovní pojištění a koronavirus

UNIQA pojišťovna hradí náklady na léčbu onemocnění COVID-19 v zahraničí a storno z důvodu onemocnění COVID-19 již v základním pojištění bez nutnosti se připojišťovat. Podle aktuálních VPP2020 pojišťovna hradí náklady na léčbu onemocnění COVID-19 ve všech zemích světa, pokud pro vycestování do dané země neplatí zákazy nebo nedoporučení z jiných důvodů (země označené černou barvou). V základní sazbě pojištění je krytá karanténa pozitivních osob, které nevyžadují lékařskou péči. Ubytování je hrazeno do max. limitu 2500 Kč/den a celkem do limitu 30000 Kč/os. Po ukončení karantény je hrazena repatriace (návrat) do ČR. Kromě základního pojištění pojišťovna nabízí připojištění COVID-19 (obecně PANDEMIE), které se v zahraničí vztahuje na osoby, u kterých se COVID-19 neprokázal (jsou negativní), ale byla na ně uvalena prostá karanténa. Pojistné krytí v připojištění je do limitů podle zvolené sazby.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů