Švýcarské železniční dobrodružství 3

č. zájezdu: 416684/5
od15 390,-/osoba
Last minute
Švýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdy

Švýcarské železniční dobrodružství 3

Země: Švýcarsko


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Lyžařské zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem a Švýcarskem. Ráno příjezd do Bernu – hlavního města Švýcarska. Dopoledne prohlídka historického centra města, které je chráněnou památkou UNESCO. Město obklopuje ze tří stran řeka Aare. Typické jsou ulice s podloubím podél starobylých domů a zdobené kašny, upoutá také hodinová věž s orlojem. Největší dominantou je gotická katedrála s novogotickou věží, která je nejvyšší ve Švýcarsku. Pozoruhodné jsou i mohutná budova švýcarského spolkového parlamentu a budova Švýcarské národní banky. Po prohlídce odjezd do oblasti Bernských Alp. Po průjezdu kolem Thunského jezera příjezd do Wilderswilu. Výjezd historickou ozubnicovou železnicí na Schynige Platte (1967 m n.m.) – vagony i lokomotiva jsou přes 100 let staré, zážitek je mimořádně autentický, při hodinové jízdě není na nudu čas. Při výjezdu se otvírají nádherné výhledy na modravé Thunské jezero a tyrkysové Brienzské jezero, nahoře je nejkrásnější pohled na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch. Po posezení u kávy s výhledem je možnost návštěvy alpské zahrady s množstvím alpských květin. Návrat zpět do Wilderswilu, cestou zpět si vyfotografujete vše, co jste cestou nahoru nestihli. Odjezd do Grindelwaldu – světoznámého horského střediska položeného v kotli vrcholů Eiger, Schreckhorn a Wetterhorn. Ubytování v hotelu Eiger Lodge na úpatí severní stěny Eigeru. Večeře (bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd údolím Lütschine do Interlaken. Prohlídka mondénních lázní mezi Thunským a Brienzským jezerem. Po prohlídce Interlaken odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. V údolí je nejen známý vodopád padající z vysoké terasy, ale i barevně osvětlené jeskynní trümmelbašské vodopády. Po prohlídce vodopádů výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otevírá bezprostřední pohled na sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Zájemci mohou pokračovat fakultativně za příplatek cca 91 CHF ve skále vysekaným tunelem na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.). Cestou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer, z terasy Sphinx (3571 m n.m.) panoramatický výhled na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po návratu se připojíte ke skupině. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí z Kleine Scheidegg do Grindelwaldu k hotelu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Večeře (bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd údolím Lütschine a podél tyrkysového Brienzského jezera do Brienzu, kde přitéká do jezera řeka Aare. Výjezd parní ozubnicovou železnicí na Brienzer Rothorn (2244 m n.m.). Po úzkokolejce šplhá vláček nahoru se sklonem až 25% maximální rychlostí 9 km/h, což vydá na hodinu poctivé práce parního stroje. Již cestou se otevírají nádherné výhledy na Brienzské jezero. V mezistanici Planalp je krátká zastávka, kdy lokomotiva doplňuje vodu pro parní stroj. Z vrcholu je možno za dobré viditelnosti spatřit 693 alpských vrcholů, mimo jiné Pilatus, Rigi, Titlis a mohutnou trojici Eiger, Jungfrau a Mönch. První parní vlak vyjel na vrchol již v roce 1892 a do dnešních dnů je to jediná horská železnice ve Švýcarsku, která odolala elektrifikaci. Na vrcholu je možnost občerstvení ve dvou restauracích. Návrat zpět do Brienzu. Odjezd podél Brienzského a Thunského jezera do Thunu. Thun je položen na březích řeky Aare, která zde vytéká z Thunského jezera. Přes řeku Aare vedou dva starobylé dřevěné kryté mosty Obere a Untere Schleusenbrücke ozdobené množstvím květin. Dominantou města je hrad, ze kterého je krásný výhled na Bernské Alpy. Ve středu města je historická dvoupatrová ulice Hauptgasse s podloubím a zdobenými domy. Po prohlídce návrat do hotelu podél Thunského jezera s malebným zámkem Oberhofen. Večeře (bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd přes průsmyk Brünig a kolem jezer Lungern a Sarnen do Alpnachstadu u jezera Vierwaldstättersee. Z Alpnachstadu výjezd nejstrmější ozubnicovou železnicí na světě na vrchol Pilatus (2132 m n.m.). Krásně červené vagonky překonávají nejstrmější stoupání až 48%. Konstrukčně je použit zcela nový ozubnicový systém dvou vodorovně se otáčejících ozubených kol. Mohutnou horu Pilatus obyvatelé ve středověku nazývali Dračí hora, protože se obávali tam žijících draků. Možnost výstupu na vyhlídkové skály Esel a Oberhaupt s nádhernými rozhledy na švýcarské Alpy a dole ležící Luzern u jezera Vierwaldstättersee. Můžete si projít i část vyhlídkové Dračí stezky s kamzíky a kozorohy. Nebo si vychutnat jedinečnou atmosféru u kávy na vyhlídkové terase. Návrat ozubnicovou železnicí zpět do Alpnachstadu. Přestup na loď a plavba po jezeře Vierwaldstättersee do Luzernu. Z lodi poznáte jiný pohled na mohutný Pilatus, ale i na další okolní hory. Prohlídka malebného Luzernu, středověká část na obou březích řeky Reuss, vytékající z jezera, je chráněna dochovanou hradbou s 9 věžemi. Prohlídkový okruh vede přes oba historické dřevěné mosty – Kapellbrücke a Spreuerbrücke, mezi nimi je nádherný barokní jezuitský kostel a závěr bude u známého Lvího památníku. Odjezd do ČR.

6. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

Nové švýcarské železniční dobrodružství se odehrává uprostřed mohutných hor a krásných jezer. Vyjedete historickou železnicí na Schynige Platte s nádherným výhledem na trojici Eiger, Jungfrau a Mönch. Světoznámou zubačkou vystoupáte na Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru. Tunelem ve skále můžete pokračovat až Jungfraujoch – nejvýše položené evropské nádraží. Parní zubačkou vysupíte na Brienzer Rothorn a nejstrmější zubačkou světa vyšplháte na Pilatus. A to celé doplňují historická města Bern, Lucern a Thun. Přijměte naše pozvání.

rychly_prehled

6denní poznávací zájezd pro všechny, které láká další železniční dobrodružství3 noci s polopenzí v hotelu Eiger Lodge v Grindelwaldu na úpatí severní stěny Eigeruv programu ozubnicové železnice na Kleine Scheidegg, Schynige Platte, Brienzer Rothorn a Pilatusfakultativně možnost vyjet až na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.)

Počet dní

6denní zájezd

strucna_trasa

Bern;46.955532, 7.443132Schynige Platte;46.652372, 7.911252Grindel­wald;46.624841, 8.042489Inter­laken;46.686497, 7.861434Lauter­brunnen;46.598863, 7.907776Trümm­elbašské vodopády;46.570282, 7.914602Kleine Scheidegg;46.585067, 7.960185Brienzer Rothorn;46.787392, 8.038421Thun;­46.759176, 7.628402Alpnachstad;46­.955233, 8.277722Pilatus;46­.979311, 8.255444Luzer­n;47.050291, 8.307902

Poznámka

Na výběr máte 2lůžkové pokoje s balkonem/bez balkonu. 1lůžkové pokoje jsou vždy bez balkonu. Cena za 3 a 4lůžkový pokoj pro rodiny s dětmi na vyžádání.

Cena zahrnuje

 • 3 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění; pobytovou taxu 4,70 CHF/osoba/noc
 • která se platí na místě v hotelu.

Nutná hotovost s sebou

217 CHF + 91 CHF v případě individuálního výjezdu na Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.).

cena_poznamka

Na výběr máte 2lůžkové pokoje s balkonem/bez balkonu. 1lůžkové pokoje jsou vždy bez balkonu. Cena za 3 a 4lůžkový pokoj pro rodiny s dětmi na vyžádání.Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák, Beroun, Brno a Jihlava bez příplatku.

Švýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdyŠvýcarské železniční dobrodružství 3 - Lyžařské zájezdy

Doprava

 • N1 – Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň (garantovaná odjezdová místa – platí u všech zájezdů a termínů) – bez příplatku!
 • N2 – Ústí n. L., Teplice, Bílina, Most, Louny, Slaný, Kladno, Chomutov, Ostrov n. O., K. Vary – příplatek 400 Kč
 • N3 – Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Poděbrady, Kolín – příplatek 400 Kč
 • N4 – České Budějovice, Vodňany, Písek, Tábor – příplatek 400 Kč
 • N5 – Liberec, Jablonec, Turnov,Mladá Boleslav – příplatek 400 Kč
 • N6 – Cheb, Sokolov, Mariánské Lázně – příplatek 400 Kč
 • N7 – Klatovy, Domažlice – příplatek 400 Kč
 • N8 – Brno, Jihlava – příplatek 400 Kč

  Důležitá poznámka:

  Svozy N2 – N8 jsou garantovány při minimálním počtu 4 osob a více než 31 dní před odjezdem!

Svoz u autobusových zájezdů

N1 a nebo na trase zájezdu je bez příplatku.
N2–9 je za příplatek 400 Kč není-li u dané destinace uvedeno jinak.

Svoz u leteckých zájezdů

N2–9 za příplatek 500 Kč na osobu, není-li u dané destinace v ceníku uvedeno jinak.

Aktuálně

23.1.2022

Aktuální podmínky ve Francii

s účinností od 24. 1. 2022 se ve Francii zpřísní pravidla pro přístup ke službám, kde byl doposud vyžadován pass sanitaire (vybraná ubytování, restaurace, sportovní aktivity včetně lanovek v lyžařských střediscích, muzea, divadla, kina atd.) pro osoby starší 16 let.

21.1.2022

Itálie a Rakousko - aktuální podmínky

od 1. 2. 2022 se v Itálii a v Rakousku zkracuje (i pro cizince) platnost Green Passu na 180 dní!

19.1.2022

Cestovní pojištění a koronavirus

UNIQA pojišťovna hradí náklady na léčbu onemocnění COVID-19 v zahraničí a storno z důvodu onemocnění COVID-19 již v základním pojištění bez nutnosti se připojišťovat. Podle aktuálních VPP2020 pojišťovna hradí náklady na léčbu onemocnění COVID-19 ve všech zemích světa, pokud pro vycestování do dané země neplatí zákazy nebo nedoporučení z jiných důvodů (země označené černou barvou). V základní sazbě pojištění je krytá karanténa pozitivních osob, které nevyžadují lékařskou péči. Ubytování je hrazeno do max. limitu 2500 Kč/den a celkem do limitu 30000 Kč/os. Po ukončení karantény je hrazena repatriace (návrat) do ČR. Kromě základního pojištění pojišťovna nabízí připojištění COVID-19 (obecně PANDEMIE), které se v zahraničí vztahuje na osoby, u kterých se COVID-19 neprokázal (jsou negativní), ale byla na ně uvalena prostá karanténa. Pojistné krytí v připojištění je do limitů podle zvolené sazby.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů