Cestovní pojištění zimní sporty

Pro zahraniční cesty je dobré se pojistit. Klienti často argumentují, že mají cestovní pojištění k platební kartě, ale to bývá často nedostačující a také neobsahuje storno. Pojištění na storno znamená, že v případě onemocnění (další viz VSP) Vám pojišťovna hradí 80% vzniklých nákladů se stornem.

Ze všech produktových řad jsme pro Vás vybrali ty nejlepší a nejpoužívanější:


1. UNIQA K5S+ – zimní sporty

Jsou aktivity jako běh na lyžích, bruslení, jízda na bobech, skibobech a sportovních saních, krasobruslení, rychlobruslení, sjezdové lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a trasách a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.
Limit vyplaceného plnění u storna je 15000 Kč (20% spoluúčast). U zájezdů dražších než 19000 Kč/osoba doporučujeme K6S+ (limit storna 30 tis. Kč/osoba) popř. nejvyšší krytí K7S+ – viz tabulka níže.

Přehledná tabulka pojistných rizik a limitů pojistného krytí K5S+ (PDF)


2. UNIQA K5SA+ – komplexní pojištění s připojištěním autoasistenčních slu­žeb

Platí pro osobní nebo užitkové vozidlo s nahlášenou RZ, registrované v ČR, max. 20 let staré, do hmotnosti 3.500 kg. Alespoň jedna osoba musí být starší jak 18 let.
Cena je paušální za osádku vozu. Při 5 osobách v autě máte v podstatě pojištění auta jako bonus zdarma ke komplexnímu cestovnímu pojištění.
Pro sjednání pojistky nutné doložit SPZ vozu!

Přehledná tabulka pojistných rizik a limitů pojistného krytí K5SA (PDF)

Další dokumenty a informace