Cestovní pojištění zimní sporty

Pro zahraniční cesty je dobré se pojistit. Klienti často argumentují, že mají cestovní pojištění k platební kartě, ale to bývá často nedostačující a také neobsahuje storno. Pojištění na storno znamená, že v případě onemocnění (další viz VSP) Vám pojišťovna hradí 80% vzniklých nákladů se stornem.

Ze všech produktových řad jsme pro Vás vybrali ty nejlepší a nejpoužívanější:


1. UNIQA nK5S+ zimní sporty. Sazba 56 Kč na osobu a den (Evropa)

Jsou aktivity jako běh na lyžích, bruslení, jízda na bobech, skibobech a sportovních saních, krasobruslení, rychlobruslení, sjezdové lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a trasách a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.
Limit vyplaceného plnění u storna je 15000 Kč (20% spoluúčast). U zájezdů dražších než 19000 Kč/osoba doporučujeme nK10S+ (limit storna 35 tis. Kč/osoba) popř. nK15S+ (limit vyplacení storna 70 000 Kč).

Vybíráme z limitů:

  • léčebné výlohy 5 mil. Kč
  • odpovědnost 3 mil. Kč
  • pojištění zavazadel 20 tis Kč
  • trvalé následky úrazu 300 tis Kč

2. UNIQA nK5SA+ = komplexní pojištění nk5S+ a navíc i připojištění autoasistenčních slu­žeb

Paušální sazba zimní sporty 1–5 dní pro 1–5 osob je za cenu 1239 Kč. Každý další den 136 Kč. Týdenní pobyt na 8 dní tedy bude stát pro skupinu až 5 osob včetně auta celkem 1647 Kč a to včetně storna zájezdu (max, 50 tis na celou ossádku vozu). Při obsazenosti 5 osob v autě tedy vyjde pojistné na cca 330 Kč na osobu na týden kompletně se vším včetně storna a autoasistenčních služeb. Platí pro osobní nebo užitkové vozidlo s nahlášenou RZ, registrované v ČR, max. 20 let staré, do hmotnosti 3.500 kg. Alespoň jedna osoba musí být starší jak 18 let.
Cena je paušální za osádku vozu. Při 5 osobách v autě máte v podstatě pojištění auta jako bonus zdarma ke komplexnímu cestovnímu pojištění.
Pro sjednání pojistky nutné doložit SPZ vozu!

Vybíráme z limitů:

Léčebné výlohy, odpovědnost, úraz apod stejné jako K5S+ Navíc zahrnuje asistenční služby k vozu jako je nonstop telefonická a technická pomoc. Odtah do servisu, náhradní ubytování nebo náhradní vozidlo a repatriace vozidla až do 4000 km.

Další dokumenty a informace